Profil użytkownika
Piwnica "Pod...
Piwnica "Pod Złotą Pipą"
31-021 Kraków
ul.Floriańska 30
Małopolskie
PIPA Piwnica "Pod Złotą Pipą"
O mnie

Intrygująca nazwa lokalu pochodzi z książki J.Haśka "Przygody dobrego wojaka Szwejka" - wynalazł ją krakowski dziennikarz Leszek Mazan, będący ojcem chrzestnym "Złotej Pipy".

Co ona właściwie oznacza - najlepiej wiedzą barmani. Sam lokal zapewne przypadłby do gustu legendarnemu wojakowi. Jest czymś pomiędzy elegancką, cichą restauracją, a gwarnym pubem: i do śmiechu i do wzruszeń.

Przytulne loże sprzyjają przełamywaniu wszelkich lodów, także przy pomocy butelki wódki podawanej... w bryle lodu! Rozrywkowa specjalność lokalu to szachy i warcaby dla ludzi z mocną głową, jedyna w swoim rodzaju okazja wypicia pionków przeciwnika.

Stoły w mgnieniu oka przykryje obrus i zastawa, gdy tylko zechcemy dogodzić swemu podniebieniu, a jest z czego wybierać: od zakąsek do piwa (np. biała kiełbasa z kapustą), poprzez dania lunch'owe (jak brokuły zapiekane z serem i prażonymi migdałami), do dań głównych z każdego rodzaju mięsa (np. polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowym z kurkami).

Od 1997 r. współtworzy klimat ul. Floriańskiej - najbardziej znanego miejsca Krakowa. Dwie sale w zabytkowej piwnicy, stylem wnętrz przypominają gościom czasy wspominanego z nostalgią w tym mieście cesarza Franciszka Józefa. Atmosferę cesarsko-królewskiego Krakowa ożywia humorem dobry wojak Szwejk, drugi patron tego czarującego miejsca.

W kawiarni można zasiąść przy barku lub przy stolikach i wybierać z bogatej oferty koktajli, win, piw i kawy przyrządzanej tu na dziesięć sposobów. W sali restauracyjnej zjecie Państwo smacznie i niedrogo dania zarówno proste, rodzime, jak i bardziej wyszukane, oryginalne. Zimą czas posiłku urozmaica niekiedy koncert zespołu jazzowego lub folkowego.

Latem posiłki i napoje podawane są również w pełnym